Warsztaty „Udział społeczeństwa w postępowaniach z zakresu prawa ochrony środowiska”

Warsztaty odbędą się zdalnie przez MsTeams w dniu 6 kwietnia br. (środa) w godzinach od 9:00 do 15:00.

Warsztaty mają na celu przekazanie podstawowej wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej z zakresu:

• podstaw prawnych ochrony środowiska (na świecie, w Unii Europejskiej i w Polsce)
  • procedury uzyskiwania informacji o środowisku od organów państwowych (ale i wybranych podmiotów prywatnych)
  • udziału społeczeństwa w postępowaniach (administracyjnych i sądowych) z zakresu prawa ochrony środowiska
  • przedstawienie kwalifikacji przedsięwzieć, które mają wpływ na środowisko i wymogów prawnych, które muszą spełnić.

Ostateczny program zostanie potwierdzony po zamknięciu zapisów (formularz rejestracyjny), które trwają do końca 28 marca 2022 roku. Naszym celem jest dostosowanie programu do potrzeb uczestników dlatego prosimy o wypełnienie wszystkich pól w formularzu. Biorąc pod uwagę aktualnie trwający konflikt zbrojny w Ukrainie, rozważamy np. przekazanie wiedzy na temat tego jak należy chronić środowisko w czasie wojny.

Max. liczba uczestników to 20 osób (by zachować formę warsztatów, jesteśmy nastawieni na aktywny udział uczestników).

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatów. Udział jest bezpłatny.

Zapraszamy do zgłaszania się wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

• działaczy lokalnych i krajowych organizacji społecznych,
  • lokalnych aktywistów,
  • doktorantów i studentów zainteresowanych ekologią i ochroną środowiska.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z prowadzącą na mail kaja.kowalczewska@up.krakow.pl (prosimy o wpisanie w tytule „Warsztaty JMM”).

Online workshop (8h) based on case studies method concluded with the award of certificate, free of charge (with prior registration), addressed to different target groups, among others to public administrators, local and national NGOs, local grassroots groups, researchers and students.

Programme:

1. Drawing up a request for environmental information.
  2. Discussing the principles of public participation in environmental law proceedings.
  3. Qualification of projects and installations on the basis of environmental protection law.